Valerie Gordina

Slovo člověka

Life begins at the end of your comfort zone.

  1. +420 776 411 996
  2. valerie.gordina@explicitinvest.cz
1Odkud pocházím

Narodila jsem se v Sankt-Petěrsburgu (Ruská federace). V roce 1999 jsme se přestěhovali do České republiky, do města Havířova, nedaleko Ostravy.

2Jak vnímám svou práci

Svou práci vnímám jako “challenge”. V dnešní době se náš obor dostává díky regulacím na profesionální úroveň, tak jako je to v zahraničí. Mám z toho obrovskou radost.

3Jak se u mě projevuje mé znamení

Jako blíženec se neumím zastavit na jednom místě, už vůbec ne ve stereotypu, ale naopak se potřebuju neustále posouvat dál. Mám potřebu vymýšlet nové věci, inovovat a zároveň rozvíjet svou kreativitu. Jsem vděčná za možnost setkávat se s novými lidmi a komunikovat s nimi.

4Proč pracuji ve financích?

Po návratu z Řecka, kde jsem čtyři měsíce pracovala s lidmi, jsem se vrátila s jasným plánem. Najít práci, která pro mne bude mít smysl a budu na přímo pracovat s lidmi. Takže, když mi příležitost přistála přímo před nosem, neváhala jsem a šla jsem štěstíčku na proti. Pracovat ve financích jsem zezačátku viděla jako dobrou praxi ke škole a získání zajimavých znalostí a zkušeností do života.

5Mé záliby

Ráda se vzdělávám a rozšiřuju si svůj obzor, tudíž jsem se i rozhodla vrátit na VŠ. Zajímám se o osobní rozvoj, díky tomu jsem znovuobjevila radost ze čtení. Miluju cestování a objevování místní gastronomie.

6Čeho chci svou prací dosáhnout

Jednoznačně chci dosáhnout úspěšné kariéry v tomto oboru. Svou prací chci pomoct a společně dosáhnout cílů se svými klienty. Své znalosti chci předat svým spolupracovníkům, abychom společně vybudovali silné zázemí nejen pro ně, ale i pro klienty. Mou vizí do budoucna je vzdělávat děti ve školách v základech finanční gramotnosti.

7Oblíbené místo pro schůzku

Pro první schůzku, kde se s klientem poznáváme a řešíme jeho aktuální situaci a cíle, nejraději volím kavárnu. Jak jinak se nejpříjemněji otevřeně pobavit, než s hrnkem dobrého kafe v ruce. Pro následné schůzky je nejlepší volbou naše krásná kancelář, hlavně kvůli klidu a soukromí.

8Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil

Spousta lidí, které jsem měla možnost potkat na svých cestách. Nejvíce mě ale ovlivnila máma, která sama zvládla vychovat tři dcery, vedle toho rozjela vlastní podnikání a vždy se přes všechny překážky, co ji v životě potkaly, zvedla a šla dopředu dál.

9Můj typický klient

Nejčastěji se potkávám se dvěma typy klientů. Prvním typem je rodina s dětmi, kteří už mají kompletní portfolio, často vlastní bydlení a poměrně napnutý rozpočet. Zde se snažím vymyslet, jak ušetřit korunu navíc a kontroluju nastavení produktů, aby měly smysl. Druhým typem je mladý člověk, kterého se snažím provést světem financí, naučit ho efektivně pracovat s jeho penězi a připravit ho na jeho budoucí plány, bydlení a rodinu. Jsem ráda, že s většinou svých klientů máme dlouhodobou spolupráci, často v osobní rovině.