Je možné pojistit rizikové těhotenství? Ano, ale...

Ilustrační příklad spolupráce naší poradkyně Barbory Stodůlkové a její klientky Kamily Vám ukáže jak a proč?

S kosmetičkou Kamilou, v tu dobu ještě Bláhovou, jsem se seznámila už v roce 2014. Svěřila se, že do 3 let plánuje se svým přítelem Zdeňkem založit rodinu. Slovo dalo slovo a my jsme se mimo jiné začaly bavit i o její obavě z rizikové těhotenství. I přes její dobrý zdravotní stav je totiž důležité vzít v potaz, že rizikovým těhotenstvím dnes prochází více a více žen.

 

 

Včas jsme upravili její rizikové životní pojištění od NN pojišťovny tak, aby měla Kamila za 700 Kč / měs. nastavenou pojistku, která kryje právě i pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství. 

To byl začátek naší skvělé spolupráce a vlastně i první bod nastavení komplexního finančním plánu. Ten je totiž hlavním know-how u nás v Explicit Invest.  

 

Ještě před svatbou, koncem roku 2015, Kamila zjistila, že čeká holčičku. Stavba rodinného domu, následně očekávaný přírůstek do rodiny a březen 2016 svatba. Vše nabralo rychlé obrátky. 

Aby toho nebylo málo, tak Kamila během celého období nemohla pracovat. Ano. Tušíte správně! Lékař Kamile nařídil klid - a ta tedy musela odejít na pracovní neschopnost - rizikové těhotenství.

Vše naštěstí dobře dopadlo. :-) V červenci 2016 se Kamile narodila krásná, zdravá holčička Veronika. 

 

No a jaký výsledek má naše práce? 

 

Kamile jsme vyřídili plnění od pojišťovny ve výši 9.000 Kč, které dostávala po dobu 7 měsíců. To byla alespoň částečná kompenzace peněz, o které přišla kvůli rizikovému těhotenství. 

Celkem tedy 63.000 Kč, které použila na nákup kočárku, postýlky a dalších věcí pro malou Veroniku.

 

Tím ale naše spolupráce nekončí :-) Spíše naopak. Na řadě jsou další body finančního plánu: 

  1.     spoření pro Veroniku
  2.     pojištění na závažná dětská onemocnění
  3.     snížení nákladů na splátku hypotéky a další  
Zpět do kategorie: Pojištění
Zobrazit detail služby: Pojištění