Úvěry

Jak si splnit plány jako například akontace na bydlení, cestování, vzdělání dětí a mít přitom dostatečnou rezervu na účtě? Nejlepší cestou je jistě finanční plán a efektivní práce s vlastními penězi. Našim cílem je co nejnižší úvěrové zatížení klienta. Jsou však případy, které vám pomůžeme v Explicit Invest vyřešit nízkoúrokovým spotřebitelským úvěrem.

 

Co nejčastěji kupujeme na úvěr

 1. Automobil
 2. Vybavení domácnosti
 3. Refinancování úvěru s vysokým úrokem

 

Nově do své nabídky bankovní domy zařadily i tzv. účelové spotřebitelské úvěry. Nespornou výhodou je možno zažádat o vyšší úvěr (řádově až do 1 mil. Kč bez zajištění), s delší dobou splatnosti (až 12 let) a zpravidla výhodnější úrokovou sazbou (od 4,9 % p.a.). Jedinou podmínkou je prokázání účelovosti takového úvěru. Vždy se musí týkat bydlení – a využít ho můžete např. na:

 1. koupi nemovitosti,
 2. refinancování úvěru,
 3. daň z nabytí nemovitosti,
 4. koupi družstevního bytu,
 5. rekonstrukci apod.

 

Nejčastější typy neúčelových úvěrů

NEZAJIŠTĚNÉ NEÚČELOVÉ ÚVĚRY 

 1. Úrokové sazby na těchto úvěrech jsou již od 3,7 % p.a., navíc úvěr můžete použít na cokoliv, včetně refinancování jiných úvěrů.

LEASING

 1. Na koupi automobilu, přičemž po celou dobu splácení je auto majetkem leasingové společnosti.

KREDITNÍ KARTU

 1. KK zpravidla nabízí tzv. bezúročné období. V praxi tedy máte 45 – 50 dní na to, si peníze vypůjčit na nákup spotřebního zboží. Pokud částku splatíte v tomto období, neplatíte žádný úrok. Navíc některé banky držitelům karet nabízí tzv. cashback – vrací vám část z nákupu zpět nebo nabízí slevy u obchodníků. Důležité je, abyste dlužnou částku vždy splatili v bezúročném období!

KONTOKORENT

 1. Neboli možnost jít do minusu na svém běžném účtu. Navíc pokud vám je do 28 let a zatím jste neměli žádný úvěr, doporučujeme založit KTK, aby si banky ověřily vaší úvěruschopnost - v ostatních případech je to produkt s vysokým úročením a doporučujeme jej raději zrušit.

HOTOVOSTNÍ ÚVĚRY 

 1. Drobné úvěry se splatností v řádu několika dní či měsíců, tzv. „půjčky do výplaty“. Pokud vám z Vánoc zbyly podobné úvěry, obraťte se na naše specialisty. Zde se můžete podívat, jak s nimi dokáže „zatočit“ naše hypoteční specialistka Lenka Kápičková.

 


OBRÁZKOVÁ HYPOTÉKA

 

Pro klienty, kteří mají 1 nevýhodný závazek jako např. výše zmíněný, máme řešení. Pomáháme jim vyřešit situaci refinancováním. To znamená, že tento úvěr jednoduše vyměníme za jiný, výhodnější, s nižší úrokovou sazbou i nižší měsíční splátkou.

 

Klientům, kteří mají takových závazků více, pak pomáháme formou konsolidace. Tímto procesem, totiž sloučí více starých a nevýhodných úvěrů dohromady a nahradí je jedním úvěrem - opět s nižší úrokovou sazbou. Právě nižší úroková sazba v kombinaci s nižšími celkovými náklady na úvěr klienta může zachránit před neschopností splácet a dalšími černými scénáři. 

 

Nekalé praktiky

Na trhu se můžeme setkat i s nekalými praktikami – zejména od nebankovních společností. Ty vám půjčí peníze bez zkoumání příjmů a navíc vám zaručují poskytnutí prostředků ihned na váš účet. Velké „ALE“ jsou obchodní (úvěrové) podmínky, především pak úroková sazba a s ní spojený celkový přeplatek. Ani jednání zprostředkovatelů těchto typů úvěrů není většinou košér. Na krátkém příběhu vám demonstrujeme jednání jednoho z největších českých autosalonů, AAA Auto. Poměrně odstrašující příklad, co myslíte?

PŘEČÍST ČLÁNEK

Dobrou zprávou je, že jsme klientce byli schopni takto pomoci. I přesto, že paní nejprve volila cestu financování pomocí AAA Auto. Nejlepším řešením ovšem je zvolit financování rovnou přes Explicit Invest. S předčasným splacením totiž mohou být spojeny další zbytečné poplatky. 

 

Srovnání půjček na jednom místě

Možná i vám se vyplatí refinancovat či konsolidovat staré dluhy! Ze zkušeností víme, že pravděpodobně nebudou patřit k těm nejvýhodnějším. Ať už potřebujete snížit splátku, konsolidovat nevýhodné úvěry nebo si půjčit peníze na auto, jsme tu pro Vás. Cílem našeho finančního plánu je vytvořit klientům dostatečně vysokou fin. rezervu a přibližovat je k finanční nezávislosti. Pokud tedy máte jakýkoliv typ úvěru ve svém portfoliu, je na čase mu nastavit termín ukončení a připravit plán, jak fungovat dál.